Prasidėjus naujiems metams, šis laikotarpis dažnai būna kupinas įvairių veiklų – daugybė planų, sprendimų ir naujų pradžių. Ši energija, nors ir dovanoja džiaugsmą, tačiau lengvai gali virsti nuovargiu ir stresu. Todėl svarbu atrasti būdus, kurie padėtų atgauti vidinę pusiausvyrą. Vienas iš jų – vonios ritualai, kurie ne tik padeda atsikratyti įtampos, bet ir apgaubia kūną bei sielą ramybės jausmu. Tačiau kokios priemonės gali suteikti šiuos malonumus ir padėti atgauti pusiausvyrą?
Vonios burbulai
Vonios burbulai, dar kitaip vadinami vonios bombomis, yra tikras džiaugsmas ne tik akims, bet ir kūnui. Prisotinti jūros druskomis ir eteriniais aliejais, šie burbulai suminkština vandenį, puoselėja odą, suteikia jai drėgmės ir padeda atstatyti pažeistas ląsteles. Jie gerina odos elastingumą, skatina kraujo cirkuliaciją ir medžiagų apykaitą, taip pat padeda pašalinti toksinus bei šlakus iš organizmo. Siekiant, kad vonios ritualas būtų dar malonesnis, burbulai dažnai būna prisotinti eteriniais aliejais, kurių kvapai leidžia pasinerti į tikrą poilsio oazę. Renkantis kvapą, verta atrasti tą, kuris jums teikia didžiausią malonumą. Levandų ir ramunėlių aromatai veikia atpalaiduojančiai, todėl puikiai tiks vakaro poilsiui, o citrusiniai ar mėtų kvapai atgaivins ir suteiks energijos, kad diena prasidėtų kupina jėgų.
Vonios druskos
Druskų vonios – tūkstančius metų gyvuojantis ritualas, vertinamas už gebėjimą atkurti kūno ir sielos harmoniją. Tirpstant druskai, jos prisilietimai švelniai apgaubia ir sušildo kūną, mažina nuovargį, gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Priklausomai nuo druskos sudėties, ji puoselėja odą – drėkina, ramina ir padeda geriau įsisavinti kosmetikos priemones. Taip pat ji apdovanoja kvėpavimo takus ir nervų sistemą ramybės pojūčiu.
Druska taip pat gali tapti kvapų terapijos dalimi – nuo gaivaus rabarbarų ir braškių aromato iki elegantiškos matcha arbatos ar subtilių, vos juntamų natų. Kiekvienam svarbu atrasti savo mėgstamą kvapą ir leisti vonios ritualui tapti atsipalaidavimo oaze, kurioje atsigauna kūnas, o mintys prisotina ramybės.
Vonios pienelis
Dar vienas vakaro ritualų akcentas – vonia prisotinta vonios pieneliu. Pasklidęs vandenyje, pienelis sukuria švelnų, pienišką šydą, kuris ramina kūną ir protą, padeda atsipalaiduoti ir pagerina miego kokybę. Šio ritualo nauda buvo žinoma jau nuo senų laikų. Teigiama, kad net Bavarijos imperatorienė Elžbieta, garsėjusi savo nepriekaištinga oda, kasdien maudydavosi pieno vonioje, kad jos oda taptų švelni tarsi kūdikio, o kūnas atsipalaiduotų po jodinėjimo ar medžioklės. Šiandien vonios pienelių yra įvairių rūšių, o jų subtilūs ar visai neutralūs kvapai puikiai tinka net jautriems kvapams žmonėms. Mūsų siūlomus vonios pienelius jūsų vonios ritualams galite rasti apsilankę čia.
Kiek kartų per savaitę galima mėgautis vonios ritualais?
Vonios malonumai atpalaiduoja kūną bei atlieka gydomąsias funkcijas, tačiau tuo piktnaudžiauti nereikėtų. Rekomenduojama šiuo ritualu pasilepinti kartą per savaitę. Per dažnas vonios burbulų, pienelio, druskų ar kitų produktų naudojimas gali dirginti odą ir ją išsausinti. Todėl siūloma šį malonumą paversti tikra švente kasdienybėje tarsi apdovanojimu sau. Susikurkite aplinką, dvelkiančią ramybe, ir kartą į savaitę pasidovanokite šį atpalaiduojantį ritualą, kuris grąžins pusiausvyrą ir vidinę ramybę.