„Spalvotų kvapų“ natūrali kosmetika yra kuriama Lietuvoje. Gamybos procese dalyvauja visa komanda, kuri nuolatos tobulina produktus, ieško naujų sprendimų, kurie pradžiugintų klientus, vertinančius aukštos kokybės, rankų darbo kosmetiką. Vienas iš naujausių produktų – brandinti muilai, apie kuriuos sutiko papasakoti mūsų kolegė Marija: istorija, kvapai, deriniai – visa tai rasite šiame interviu.
– Kokia yra muilo istorija? Kada jie buvo pradėti gaminti?
– Muilo istorija prasideda nuo Babilono laikų, o gal net ir kiek anksčiau. Muilas buvo gaminamas iš medžio, pelenų ir vandens mišinio, kuris po to būdavo verdamas ir jame tirpinami riebalai. Kažkada tai buvo tikra prabanga.
Na, o lietuviai muilą pavadino „muilu” maždaug prieš tūkstantį metų: gamybai naudojo gyvūninius riebalus. Iki šiol Lietuvoje yra ūkių, kur muilas gaminamas senoviniu būdu: iš gyvūninių riebalų ir pelenų.
– Kuo skiriasi brandintas muilas nuo įprasto muilo?
– Muilas muilui nelygus: tai, ką mes matome parduotuvių lentynose, dažniausiai nieko bendro su muilu neturi, tik pavadinimą. Jeigu paskaitytumėte sudėtį, tai masinės gamybos muilas greičiausiai panašus į plovimo priemonę, o ne į tikrą muilą. Ten pridėta nemažai įvairių cheminių elementų, o odai naudingų aliejų, ekstraktų – beveik nerasite. Masinėje gamyboje svarbiausia gaminio savikaina, tad suprantama, kad į brangesnes sudedamąsias dalis čia nebus investuota. Tuo tarpu mūsų brandinti ir nebrandinti muilai turi daug aliejų, ekstraktų, puoselėjančių jūsų odą.
– Kaip atrodo brandintų muilų gamybos procesas? Kokios sudedamosios medžiagos įeina į tokius muilus?
– Pats procesas yra užburiantis, tai lyg magija! Sumaišius grynuosius aliejus su natrio šarmo tirpalu, pamatome nenuspėjamą, menišką ir intriguojantį muilo spalvų, raštų formavimosi procesą.
Šiais laikais turime didžiulį žaliavų pasirinkimą; galime parinkti aliejus, skirtus būtent tam tikram odos tipui. Naudojame tik augalinius riebalus.
Pagrindiniai aliejai, kuriuos naudojame:
- sviestmedžio – pamaitina, sudrėkina ir nuramina odą,
- kokosų – gerina plovimo savybes, skatina putojimą,
- saldžiųjų migdolų – turi didelį polinesočiųjų riebalų rūgščių kiekį,
- alyvuogių – vitaminų E, D, A šaltinis,
- ricinų – drėkina, suteikia stabilų „kreminį“ putojimą be jokių papildomų cheminių putoklių.
Muilo spalvai paryškinti naudojame mineralinį pigmentą, molius, įvairius nuovirus, ekstraktus.
Kvapams – dažniausiai eterinius aliejus. Tačiau klientui pageidaujant, galime naudoti sintetinį kvapą arba pagaminti muilą be kvapo.
Priedų įvairovė begalinė: turime muilų ir su šilku, ir gintaro rūgštimi ar spirulina. Nuolatos stengiamės pasiūlyti klientams kuo įvairesnius ir negirdėtus derinius.
– Kam rekomenduotumėte išbandyti brandintus muilus?
– Brandinti muilai tinka visiems. Šį produktą pamils tie, kurie vertina natūralumą, ekologiškumą, tvarumą. Su tokiu muilu galite praustis net ežere – nepažeisite jo ekosistemos.
Medetkų muilą rekomenduojame alerginei odai – tinka net kūdikiams. Tarp perkamiausių – muilas su šilku. Jis puikiai tinka veidui, nes sudėtyje esantys šilkas ir baltasis molis neleis odai išsausėti.
Filmuke gaminame medetkų muilą.